Filip Jánošík a Hotoví Umelci trio

Filip Jánošík a Hotoví Umelci (trio)

Traja muzikanti striedajúci sa za mikrofónom, gitarami, basou, elektronickými bubnami a perkusiami. Alfou a omegou sú texty a ozajstnosť.

V roku 2024 sme pripravili program ako trio vhodné na komorné posednie do klubov a záhrad. Chceme sa priblížiť ľuďom, sadnúť si s nimi na víno a zažiť intímnejšiu debatu s publikom. Myslím, že vzájomne vždy máme o čom.

Do slovenského šatu prerábame aj svetové hity, avšak anglické skladby pretextujem do slovenčiny. Ako kedysi Česi za komunizmu, robím to však trochu inak. Českí textári sa snažili o politickú korektnosť voči komunistickej partii, ja presne naopak.

Bob Marley je o vidieckom alkoholizme, Gorillaz dokumentuje samovraždu rockovej hviezdy a White Stripes sa snaží o mierový dohovor medzi Slovákmi, ktorí naleteli extrémistom.

Hráme však najmä vlastné skladby, verní pesničkárskej tradícii.

V 2018 sme vydali 5-skladbové EP “Otrasné Slovensko” a v 2022 vyšiel celý album “Povedz Loď”. Odvtedy pribúdajú single ako spoločenská “S príchodom vojny” (2023), a sprituálna “Naša mama” (2023). Všetky nahrávky nájdete v streamovacích službách Spotify, Google Play, Apple Music, Deezer, a v 100 ďalších obchodoch …

Facebook komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *