Filip Jánošík a Hotoví Umelci vydávajú Povedz Loď III.

Odmietli im vydať Vyznanie od Mariky Gombitovej, Filip Jánošík a Hotoví Umelci pritvrdili

Filip Jánošík a Hotoví Umelci sa pokúsili nahrať prevzatú skladbu “Vyznanie” od Mariky Gombitovej na svoj debutový album Povedz Loď. Autori známeho hitu, Kamil Peteraj a Janko Lehotský, však s vydaním prerobenej skladby nesúhlasili. Reakcie na ňu sú zmiešané.

Filip Jánošík a Hotoví Umelci vo svojej hudbe experimentujú s folklórnymi nástrojmi ako cimbal a akordeón. Svoj žáner nazývajú “zbojnícky rakenrol” a na poslednej časti albumu Povedz Loď III. výrazne pritvrdili. Ich verziu skladby “Vyznanie” im dokonca odmietli vydať kvôli nesúhlasu autorov. “Volal som s pánom Peterajom, bol veľmi slušný, úctivý a dal nám aj niekoľko dobre mienených rád. Keď som mu skladbu posielal, čakal som horšiu reakciu, vytiahli sme z tej skladby až príliš veľa temna. Ja som ho tam ale počul, tento nápad som v hlave nosil už roky, nemohli sme skrátka odolať.” Demo-nahrávku skladby uverejnili len neoficiálne na svojom Youtube profile. Čo poviete vy?

Skupina okrem vlastnej tvorby v minulosti ponúkla aj ďalšie prerobené a pretextované verzie skladieb od Gorillaz či White Stripes. Na poslednej časti ich albumu Povedz Loď III. dokonca siahli na Prodigy, ktoré sa stalo “výletom sedliakov na V3Ske do bytčianskeho bordelu” opisuje spevák Filip. Skladbu doplnil old-school DJingom na platniach aj známy DJ Spinhandz a výsledok si môžete vypočuj na Spotify, Apple Music a 100 ďalších online platformách.

“EP Povedz Loď III. obsahuje aj ďalšie 2 vlastné skladby. “Na Úteku” je soundtrackom ku autobiografickej cestopisnej knihe, ktorú som písal v Nepále a Indii. “Kým príde máj” je zatiaľ našou najexperimentálnejšou skladbou. Začalo to ako cigánčina, no potom prišiel thrash metal, Judas Priest, mongolské nápevy, arabské stupnice a lapónsky refrén ako z Pána Prsteňov. Neviem to asi k ničomu prirovnať, ale my sme z toho nadšení.” opisuje nové EP frontman skupiny.

Krstným otcom nového albumu bol Tomáš “Lasky” Šedivý zo skupiny Para. Skupina sa po vydaní poslednej časti chystá na koncertné leto, budete ich môcť vidieť v týchto termínoch.

Facebook komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *