Bezpokory (ex-Christmas)

Sme partia rockerov nahnevaných na extrémistov, skorumpovaných politikov a bývalé frajerky.

Pod starým názvom Christmas sme vznikli v roku 2010 a hrali sme glam-rock. Boli sme namaľovaní, natupírovaní, nosili sme legíny a všetci nás žrali. Dva roky od vzniku sme vystupovali na hlavnom pódiu Topfestu, kde pred nami mal zvukovku Iron Maiden. Potom sme vydali prvý album “Ceremony”, na ktorom nás podporili ako hostia speváci a muzikanti z TEAM-u, Tublatanky, Kabátu, Slobodnej Európy, Adama Ďuricu aj The Paranoid. Album krstil Maťo Ďurinda.

Potom sme spyšneli, rozpadli sme sa, vypadali nám vlasy a prestali sme všetkých zaujímať. Vystriedalo sa u nás dokopy 13 muzikantov. Jeden pil príliš veľa, druhý málo, ďalší vôbec. Z niektorých sú teraz policajti a učitelia. Keď si nás verejnosť nevšímala, prehĺbil sa náš vzťah konečne k samotnej hudbe a nepozerali sme len na baby pod pódiom. Pripravili sme 25 skladieb, vybrali 15 najlepších a nahrali druhý album Bezpokory. Kotlebovi sme ku skladbe “Marián” natočili videoklip s kultovým Dezorzovým lútkovým divadlom. Je to jediné bábkové divadlo pre dospelých, kultová a pre mňa srdcová záležitosť.

Potom som volal pornoherečke Lady Dee či by s nami natočila videoklip. Rozhodujúce bolo, “…jestli to bude se zásunem, nebo bez zásunu”. Keď prikývla, napísal som scenár. Náš spevák jej masíruje nohy, nosí koláče a ja ju dám dole v skúšacej kabínke.

Všetky klipy točíme s Robom Bošeľom (Môlča records), lebo nikdy nepovie nie. Dali sme dokopy tanečníkov, modela, maliarku, vyzliekli ich do hola a z ich tiel vymodelovali exteriér, v ktorom hrá kapela. Vytvoriť 3 sekundy tohto videa trvalo 7 hodín na dvoch počítačoch. Skladbu zbožňuje moderátor Sifon z rádia Anténa Rock, takže nám ju aj každý deň hráva. Za celý rok 2019 sme na tantiémách zarobili 12 €. Prejedli sme ich so Sifonom vo vietnamskom bistre.

Pred vycestovaním do nepálskych Himalájí a Indie som sa bál, že sa nevrátim. Mesiac pred odletom som preto ukecal kapelu a nahrali sme spolu naživo 4 skladby. Chcel som tu niečo zanechať, keby som zahynul. Dopadlo to takto.

Aktuálne pripravujeme skladby na tretí album. Trvá to najdlhšie, ale znie to najlepšie. Spevák Jacky sa neviem kedy vypracoval na môjho najobľúbenejšieho pesničkára a jeho texty moralizujú celú spoločnosť z pozície nikoho: “Som dieťa rozvodov a nekompletných rodín. Plačúcich matiek a fotrov prechlastaných. Som dieťa podvodu, som potrat slobody. Určite nie chcený, veď som dieťa náhody.”

Najnovšiu skladbu “Dojebané deti” a celú našu diskografiu si môžete pustiť vo všetkých streamovacích službách ako Spotify, Apple Music, Google Play, Deezer a podobne…

Facebook komentáre