Filip Jánošík a Hotoví Umelci - Povedz loď II.

Druhá časť albumu Povedz loď II. je von!

Vďaka podpore Fondu na podporu umenia konečne vychádza druhá časť albumu Povedz Loď II.

Tentoraz sme sladkí ako kokosový oriešok, ale čítajte medzi riadkami. Farebný preliv cover fotky má všetky 3 odtiene appky Tinder a hudba sa snaží o coitus s presne rovnakou úspešnosťou. “Zaspievaj na mikrofón” je o láske a začína najpanickejším veršom v histórií slovenskej pop-music.

Keď sme nahrali “Ožeň sa”, producent René Bošeľa nám gratuloval k novému soundtracku pre “Mama ožeň ma”. Aj som to poslal do JOJky, ale nikto sa neozval.

“Chcem Ti to spraviť” je vianočný darček pre moju frajerku, ktorý sme sa rozhodli nahrať aj na album, lebo so mnou doteraz zostala a asi to nie je až taký prúser.

“Sedíme doma” je moja najobľúbenejšia, je to prvé cimbalové reggea o pároch, ktoré si v aktuálnych lockdownových časoch pekne lezú na nervy. V Japonsku sa zvýšila počas pandémie rozvodovosť o 137 % a ja som sa tiež musel na 4 mesiace rozísť. Keď povolili opatrenia, pekne som nacupital späť, lebo veď “Mááááám ťa rád, nateraz musím byť tvoj chlap”. Sólo alá Jimi Hendrix zahral na viole René Bošeľa s wahwah pedálom, to je kumšt!

Hotoví Umelci na Povedz loď II. sú:

Matej Smutný – bicie – vyštudovaný klasický hráč na bicie, perkusie a marimbu, ktorý teraz úspešne dobíja rádiá ako popový spevák, o ktorom budete počuť určite skôr a viac ako o mne!

Robert Ragan Jr. – basgitara – keď basa začne hrať sólo, viete, že je zle, ale len pokiaľ ho nehrá Robo. On je kráľ, tuším to o sebe aj vie, a predsa zostal na pomery basgitaristu normálny.

René Bošeľa – gitara, viola – milujem jeho cigánske džg džg a všeobjímajúci prístup k hudbe. Preto som ho na toto kolo nahrávania stiahol od mixážneho pultu, zavesil na neho gitaru a nalial mu domácej. René hrá aj spieva ako Boh, sklamal by ma len keby neprekvapil ako vždy!

Paľa Škodová – cimbal – tu nie je o čom, Paľa musí byť všade a zrovna v “Ožeň sa” bŕŕka po strunách ako osa. Skúste sa započúvať len do jej nástroja.

Filip Urda – akordeón – svojimi vyhrávkami opelí aj ten najposlednejší lupeň ruží na dnes Tvojej – zajtra vašej – posteli.

Peter Javorka – vokály, nahrávanie – tie teplé falzety a hlboké roztúžené vokály “Chcem Ti to spraviť” spieva on. Tak mu treba.

Povedz Loď II. si vypočuješ na Apple Music, Spotify, Youtube aj v ďalších vyše 100 online prehrávačoch.

Facebook komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *